Juventus
Fudbaleri Juventusa plasirali su se u finale italijanskog Kupa, uprkos činjenici da je revanš meč u Torinu završen 0:0.

Izabranici Andree Pirla su sačuvali prednost koju su stekli u Milanu (2:1), kada je Kristijano Ronaldo sa dva pogotka doneo preokret.

Bilo je manje uzbuđenja, šansi, kojih, konkretno u prvom poluvremenu, gotovo da nije ni bilo.

Inter je bio bolji na startu, u 10. minutu je malo falilo da dobiju i penal, ali je Aleks Sandro ipak van šesnaesterca oborio Hakimija.

Nakon tog slobodnog udarca Lukaku je bio blizu pogotka. Njega je lopta pogodila u tijelo i završila pored desne stative gola koji čuva Bufon.

Juve je tek u finišu prvog poluvremena prvi put zaprijetio i to preko Ronalda, koji je u nekoliko navrata bio zaustavljen blokom.

Ni početak drugog dijela nije bio naročito interesantan, a prva prava prilika viđena je u 64. minutu, kada je Ronaldo promašio zicer. Tačnije, Handanovič mu je nogama lijepo zaustavio udarac.

Inter je u finišu pokušao da napravi pritisak, ali se Juve bez problema odbranio.

Juventus će u finalu igrati protiv boljeg iz duela Atalanta – Napoli (prvi meč 0:0).