Serija A
Seria A
Juventus je savladao Torino u gradskom derbiju 30. runde italijanske Serije A rezultatom 4:1 (2:1)

Već u 3. minutu utakmice prava mala majstorija Paula Dibale koji je napravio slalom u odbrani Torina i bocnuo loptu koja je ušla u mrežu za 1:0.

U 29. minutu kontranapad, Kristijano Ronaldo je poveo loptu, a onda proslijedio do Kvadrada koji je nakon driblinga uspio da se oslobodi čuvara, a onda i da pogodi za velikih 2:0.

Mnogi su mislili da je već tada sve gotovo, ali je Andrea Beloti uspio da smanji rezultat do kraja poluvremena i to iz penala.

Rezultat je povisio Kristijano Ronaldo iz slobodnog udarca, prelijepo je plasirao loptu preko zida i pogodio mrežu za konačnih 3:1. Ovo je bio prvi gol Kristijana Ronalda iz slobodnog udarca otkako je stigao u Juventus, a pored toga vrijedno pomena jeste da je Ronaldo prvi igrač Juventusa koji je u sezoni postigao 25 i više golova još od 1961. godine.

Do kraja još jedan gol u mreži Torina i to od strane igrača “bikova”. Điđi je poslao loptu u svoju mrežu nakon očajne intervencije i centaršuta sa lijeve strane..