Juventus
Juventus savladao Leće na svom terenu sa 4:0 u meču 28. kola italijanske Serije A.

Pobjedom se “Stara dama” sada učvrstila na prvoj poziciji tabele.

U prvom poluvremenu golova nije bilo, Juventus je imao konkretnije šanse, a to je samo bila najava za ono što će se dešavati u nastavku.

Treba napomenuti da su gosti od 32. minuta igrali sa igračem manje kada je isključen Fabio Lućioni.

Juventus je do vođstva došao u 53. minutu kada je pogodio Paulo Dibala na asistenciju Kristijana Ronalda.

Upravo je Portugalac osam minuta kasnije sa bijele tačke pogodio za 2:0.

Na visokih 3:0 za izabranike Maurisija Sarija povisio je Gonzalo Iguain u 84. minutu, a Ronaldo je upisao drugu asistenciju na ovom meču.

Konačnih 4:0 postavio je Matijas de Liht dva minuta kasnije, a ovoga puta asistirao je Daglas Kosta.

Juve je lider na tabeli sa 69 bodova, sedam više od drugoplasiranog Lacija koji ima meč manje.

Leće je na 18. mjestu tabele sa 25 bodova.