juventus torino
Juventus je u samom finišu meča stigao do pobjede u gradskom derbiju.

Fudbaleri Juventusa su na svom terenu u okviru 10. kola Serie A uspjeli da savladaju ekipu Torina u gradskom derbiju rezultatom 2:1.

Junak sedme uzastopne pobjede u gradskom derbiju je kapiten ekipe Leonardo Bonući koji je u 89. minutu na asistenciju Kvadrada pogodio i riješio pitanje pobjednika.

Ekipa Torina je povela već u 9. minutu golom N'Kolua. Gosti su veliku šansu da dupliraju prednost već u 13. minutu utakmice propustili kada je Ščesni odbranio zicer Simoneu Zazi, prvo poluvrijeme je završeno 0:1.

Sledeći gol čekao se do 57. minuta a strijelac je bio Huan Kvadrado, ipak gol je poništen nakon što se pregledanjem VAR-a utvrdilo da je njegov saigrač bio u ofsajdu.

Pirlo je u 71. minutu uveo pojačanje iz Šalkea Vestona Mekenija a upravo on je samo sedam minuta kasnije pogodio za izjedačenje na asistenciju Huana Kvadrada. Neriješeno je bilo sve do samog finiša utakmice kada je Kvadrado opet uputio centaršut a najviši u skoku je bio kapiten Juventusa Leonardo Bonući koji je udarcem glacom savladao Sirigua za 2:1 i nova tri boda za Juve.

Juventus je trećeplasirani na tabeli sa 20 osvojenih bodova, iznad njega je Inter sa 21 bodom i Milan sa 23 koji ima utakmicu manje. Sa druge strane Torino je ušao u zonu ispadanja na 18. mjestu sa samo šest osvojenih bodova.