Juventus
Fudbaleri Juventusa savladali su u gostima Inter sa 2:1 u prvom meču polufinala Kupa Italije.

​Izabranici Andree Pirla osvetili su se “nerazurima” za nedavni poraz u Seriji A i tako stekli lijep kapital pred revanš u Torinu za nedjelju dana.

Pobjedu Juventusa poslije preokreta donio je Kristijano Ronaldo, koji je postigao oba gola, nakon grešaka defanzivaca Intera.

Inter je krenuo furiozno i već u 9. minutu stigao je do vođstva, a strijelac je bio Lautaro Martinez.

Ipak, veoma brzo stigao je odgovor aktuelnog šampiona. Ronaldo je u 25. minutu iskoristio penal koji je načinio Jang, da bi desetak minuta kasnije Portugalac pogodio poslije greške Bastonija.

U drugom dijelu očekivana inicijativa domaćih. Stvarao je Inter prilike, bio je blizu poravnanja, ali Juve u Torino nosi lijepu prednost za revanš.