Kadeti lako protiv Malte

Mlađa kadetska reprezentacija Crne Gore pobijedila je Maltu 2:0 u prvom od dva prijateljska duela ovih selekcija.

Ekipa Radovana Kavaje slavila je sa 2:0, a trijumf je mogao biti i ubjedljiviji.

,,Sokoli” su u prvom poluvremenu imali dvije veoma dobre šanse za postizanje pogotka. U 25. minutu Uroš Đukanović je bio sam ispred golmana domaćina, koji je, međutim, odličnom intervencijom izašao kao pobjednik iz tog duela.

Desetak minuta nakon toga, Luka Baštrica je dao loptu za Vuka Vukmanovića, koji je šutirao pravo u čuvara mreže Malte.

U nastavku je prvo zaprijetio Luka Kruščić. U 55. minutu Kruščić je sa pogodio stativu udarcem sa oko 20 metara.

Ipak, ispravio se dva minuta kasnije. Nakon centaršuta Matije Nikčevića, Kruščić se najbolje snašao u šesnaestercu domaćih i doveo Crnu Goru u vođstvo.

Konačan rezultat postavljen je u 68. minutu. Ponovo je asistirao Nikčević, ovog puta u ulozi strijelca našao se Aleksa Stijepović.

Isti igrač mogao je i do još jednog pogotka, ali je golman Malte dobro reagovao u 76. minutu.

Revanš meč kadeta Malte i Crne Gore odigraće se u četvrtak, sa početkom u 15 časova.