Kaka – utakmice koje su mi promijenile život

35
217
Rikardo Kaka

Penzionisani profesionalni fudbaler Rikardo Kaka, ili samo Kaka smatran je jednim od najboljih fudbalera svoje generacije. 2007 godine je osvojio prestižnu nagradu Ballon d’Or.

Kaka se sjeća svojih utamica koje najviše pamti, od kojih dvije utakmice nije čak ni pobijedio.

30.jun 2002 godine, Njemačka-Brazil 0-2.

“Nijesam postigao gol, ali sam bio veoma ponosan da budem dio tima u finalu Svetskog prvenstva. Bio sam nervozan jer smo igrali protiv Njemačke, jednim od najtežih fudbalskih timova, ali kada je Ronaldo postigao dva gola u drugom poluvremenu, znao sam da ćemo pobijediti. Pet minuta do kraja, Felipao (Brazilski trener) me pogledao na klupi i rekao: ‘idi momče, sad je tvoje vrijeme.’

Bio sam tačno pored sudije kada je svirao kraj. To je bio jedan od najboljih osjećaja ikada. Bio sam 20godišnji šampion”, kazao je Rikardo Kaka.

25.maj 2005, Liverpul-Milan 3-3 (3-2penali)

“Finale lige šampiona 2005 godine bila je istorijska, uzbudljiva utakmica. Imali smo jednu od najboljih linija bekova u istoriji: Dida, Cafu, Stam, Alesandro Nesta i Paolo Maldini. Tako da kada je Hernan Crespo postigao gol iz moje asistencije za 3-0, bili smo samouvjereni.

Osjećao sam se užasno kada je Džerzi Dudek odbranio Ševčenkov penal. Tog dana sam naučio važnu lekciju: fudbal je igra koju nikad ne smiješ uzeti zdravo za gotovo. Osvojio sam mnogo drugih titula i utakmica, koji su olakšali bol tog poraza, ali to je i dalje važna utakmica u mom životu”, naglasio je Kaka.

01.jul 2006, Brazil- Francuska 0-1

“Izabrao sam dvije utakmice koje sam izgubio, jer sam naučio puno iz njih. Taj tim Brazila je bio nevjerovatan, sa Cafuom, Lucijem, Roberto Karlosom, Ronaldom i Ronaldinjom, koji je tek bio osvojio ligu šampiona sa Barselonom.

Ali Zinedine Zidan je bio u svom najboljem izdanju tog dana, i Francuska je usla u polufinale. Jedan pad koncentracije i nas san da ostanemo u Svetskom prvenstvu je nestao, ali me ojačalo i dovelo do svih ostalih uspjeha u sezoni.”

23.maj 2007, Milan-Liverpul 2-1

“Revanš. Bili smo veoma motivisani da spriječimo 2005.da se ponovi. Na kraju prvog poluvremena Andrea Pirlov slobodnjak je završio u mreži. Dodao je i drugi u 82 minutu, iz moje asistencije.

Ali kada je Dirk Kajt postigao gol u poslednjem minutu, zapitali smo se da li se dešava opet? Hoćemo li izgubiti? Mogao si da osjetiš tenzije, ali ovog puta smo dali našim navijačima pobjedu koju smo im dugovali. Osjećaj je bio sjajan. Ja sam bio na vrhuncu. 2007 je bila najvažnija godina moje karijere.

16.decembar 2016, Boka Juniors-Milan 2-4

Rezultat čini da izgleda kao da je bilo lako, ali nije. Pri rezultatu 2-1, ja sam postigao gol u 61.minutu. Primio sam loptu po sredini terena, i trčao naprijed, driblao pored Džonatan Mejdana prije nego što sam šutnuo loptu golmanu kroz noge i postigao gol.

Podigao sam majicu i pokazao šta piše na majici ispod, a to je ‘ja pripadam isusu’, nešto što ljudi povezuju sa mnom gdje god odem. Na poslednjem zvižduku slavili smo kao djeca. I kada sam pomislio da stvari ne mogu biti bolje, proglašen sam igračem meča.