Kaljari i Torino završeno neriješenim rezultatom

Kaljari i remizirali su 1:1 na Sardniji u poslednjoj utakmici 16. kola italijanske Serije A.

“Bikovi”, sa srpskim reprezentativcima Vanjom Milinković-Savićem i Sašom Lukićem, vodili su na jugu Italije, ali nisu izdržali.

Rezultat koji ne odgovara ni jednima, ni drugima.

Kaljari je sa tri vezana remija od kojih dva u gostima protiv Sasuola i Verone najavio da bi mogao da uđe u formu ali je večeras opet uzeo samo bod.

Na drugoj strani nije bilo dileme oko statusa Vanje Milinković Savića koji se ustalio na golu Torina i večeras je opet opravdao poverenje iako nije uspio da sačuva mrežu.

Tomazo je snažno šutirao sa distance, a Kaljarijev golman Kranjo loše intervenisao i odbio loptu. Sanabrija je postavio nogu da ubaci otpadak, ali ga je prestigao domaći defanzivac Karboni koji je pogodio sopstvenu mrežu.

Kaljari za 45 minuta nije imao šut u okvir gola Milinković Savića pa su morali ofanzivnije da krenu u drugom poluvremenu. Domaći navijači su vidjeli loptu u golu u 51. minutu kada je Žoao Pedro tukao glavom sa dva metra ali je srbin fantastično izvukao loptu iz gola! I očigledno naljutio iskusnog Brazilca.

Samo dva minuta kasnije, Žoao Pedro je spektakularnim makazicama matirao srpskog golmana.

Torino je 13. sa 19 bodova, dok je Kaljari na 18. mjestu.