Klop: Bio sam jedan od onih koji su rekli da je VAR dobra ideja, ali nisam siguran da bih to ponovo rekao

Trener fudbalera Liverpula Jirgen Klop rekao je da je promjenio mišljenje po pitanju upotrebe VAR tehnologije, poslije utakmice sa Mitjilandom u Danskoj, u posljednjem kolu Lige šampiona.

Liverpul i Mitjiland su sinoć odigrali neriješeno 1:1 u posljednjem kolu Grupe D.

Tokom drugog poluvremena sudija je u tri navrata donio odluke poslije upotrebe VAR tehnologije, kada je dodjelio penal domaćima koji su izjednačili preko Aleksandra Šolca, kada je poništio gol domaćih i kada je poništio pogodak Takumija Minamina, kojim bi Liverpul pobjedio.

“To je predugo trajalo. Iako nisam pogledao snimke, mislim da su odluke bile ispravne, ali bilo je toliko teško. Trajalo je tri ili četiri minuta i fudbalerima je bilo hladno. Bilo je teško, a mogao sam i da čujem kako su ljudi govorili ‘O bože’. Dugo je trajalo i bilo je zaista hladno, što ne pomaže”, rekao je Klop, prenio je Skaj.

“Bio sam jedan od onih koji su rekli da je dobra ideja, ali nisam siguran da bih to ponovo rekao. Ali, sada ga imamo”, dodao je Klop

Liverpul se plasirao u osminu finala Lige šampiona pošto je zauzeo prvo mjesto u Grupi D.

Atalanta je druga sa 11 bodova i takođe će na proljeće igrati u Ligi šampiona, dok je Ajaks treći sa sedam i plasirao se u nokaut fazu Lige Evrope.