Kom
FSCG
Vodeći trio crnogorskog “drugoligaškog karavana” nije primio gol u osmom kolu Amplitudo Druge crnogorske fudbalske lige. Kom je u derbiju kola na Solilima minimalnim rezultatom 0:1 savladao Igalo, Arsenal bolji od Jedinstva iz Bijelog Polja 0:2 dok je Mornar na svom terenu u Baru u završnici došao do pobjede 1:0.

Fudbaleri Koma uspjeli su da dođu do veoma bitne pobjede protiv Igala iako su od 35 minuta imali igrača više. Golman Marko Novović dobio je direktan crveni karton a odlučujući trenutak na utakmici desio se u 41. minutu kada je japanski internacionalac Iguchi Ryosuke postigao gol za vrijedna tri boda.

Arsenal je zasluženo slavio u Bijelom Polju a oba gola su postignuta u drugom poluvremenu. Prvo je Stefan Radinović poslije lijepog prodora donio prednost svom timu a nakon nekoliko minuta Krgović je uvećao prednost sa bijele tačke. Treba istaći da je Jedinstvo od 33. minuta imalo igrača manje na terenu jer je Sead Dacić dobio drugi žuti karton.

U primorskom derbiju, Mornar je u završnici meča došao do nove pobjede, golom Demira Kajevića. Izabranici trenera Obrena Sarića su na taj način zadržali korak za vodećim ekipama i nalaze se na trećoj poziciji.

U duelima ekipa sa začelja tabele bolje su se snašli timovi sa sjevera zemlje. Ibar je na svom terenu savladao Grbalj rezultatom 2:0 dok je Berane minimalnim rezultatom prikovalo Drezgu za posljednje mjesto. Nikola Globarević riješio je pitanje pobjednika u drugom poluvremenu pa je Berane sa dvije vezane pobjede došlo do mirne luke na sredini tabele.