Kuman
Ronald Kuman/Twitter

Ronald Kuman je priznao da nije mogao do kraja da isprati utakmicu Real Madrida u borbi za titulu La Lige.

U subotu, njegova Barselona je odigrala bez golova sa Atletiko Madridom, a u nedelju (21:00) na programu je bio duel Reala i Sevilje.

Borba u Španiji je veoma neizvjesna. Atletiko je prvi sa 77 bodova, a prate ga Real i Barselona sa po 75. Sevilja je četvrta sa 71.

Duel Reala i Sevilje završen je rezultatom 2:2, ali je Holanđanin gledao samo prvih 20 minuta. Tada je i promijenio kanal i gledao derbi Serije A u kojem je Milan pobijedio Juventus sa 3:0.

-Gledao sam samo prvih 20 minuta, a onda sam pratio utakmicu Juventusa i Milana. Kada gledam rivale, unervozim se. Zbog toga gledam nešto drugo, i samo pogledam rezultat na kraju – bio je iskren Kuman u razgovoru sa španskim novinarima.

Barselonu do kraja sezone u La Ligi očekuju još tri utakmice, sa Levanteom (u gostima), Seltom kod kuće i Eibaro u gostima. Atletiko će se sastati sa Real Sosijedadom, Osasunom i Valjadolidom, a Real sa Granadom, Atletik Bilbaom i Viljarealom.