Kvalifikacije za Ligu šampiona nastavljene su večerašnjim duelima druge runde.

Najveće iznenađenje priredio je Ferencvaroš koji je u Škotskoj pobijedio ekipu Seltika – 2:1.

AZ Alkmar je nakon produžetka izbacio Plzenj (3:1).

Holanđani su do 93. minuta gubili sa 1:0, ali su u nadoknadi uspjeli da postignu gol koji im je garantovao dodatnih 30 minuta.

U produžecia, AZ je sa dva gola osigurao plasman u narednu fazu.

U treću rundu kvalifikacija plasirao se Molde koji je u gostima savladao slovenačkog šampiona, ekupu Celjea – 2:1.

Istim rezultatom je Karabag savladao moldavski Šerif, dok je Makabi Tel Aviv bio ubjedljiv u Letoniji, protiv Suduve – 3:0.

Midtiland je izbacio legiju stranaca bugarskog Ludogoreca (1:0), a istim rezultatom je Rapid slavio u Zagrebu protiv Lokomotive.

Zagrebački Dinamo je nakon boljeg izvođenja penala izbacio Kluž u Rumuniji. Nakon 120 minuta igre bilo je 2:2.

Dinamo Brest je bio bolji od Sarajeva (2:1), dok je Omonija, nakon produžetaka iznenadila Legiju u Varšavi (2:0)-

Ulogu favorita opravdao je Jang Bojs koji je na svom terenu savladao Klaksvik sa Farskih Ostrva – 3:1.

Kvalifikacije za Ligu šampiona (DRUGO KOLO)

AZ Alkmar – Plzenj 3:1 (1:1 (0:0))*
Celje – Molde 1:2 (1:0)
Karabag – Šerif Tiraspolj 2:1 (1:0)
Suduva – Makabi Tel Aviv 0:3 (0:1)
Lokomotiva Zagreb – Rapid Beč 0:1 (0:1)
Ludogorec – Midtjiland 0:1 (0:0)
Dinamo Brest – Sarajevo 2:1 (1:1)
Legija – Omonija 0:2 (0:0)*