Kvalifikacije za SP: Švedska lako protiv Kosova, goleada u Glazgovu

U terminu od 18 sati odigrano je pet utakmica u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo.

Švedska je bez problema upisala tri boda protiv Kosova – 3:0.

Šveđani su poveli golom Forsberga iz penala u 29. minutu.

U nastavku još dva gola domaćina, a pogađali su Isak u 62. i Kvaison u 79. minutu.

Najbolji meč od 18 sati odigran je u Glazgovu gdje je Škotska savladala Izrael sa 3:2.

Vodili su Izaelci, dva puta, golovima Zahavija i Dabura, ali su Škoti preko Mekgina, Dajksa i Mektominija (93. minut) stigli do trijumfa

Važnu pobjedu u kvalifikacijama ostvarila je i Grčka na gostovanj Gruziji – 2:0.

Dugo su Gruzijci odolijevali, ali su Heleni u posljednjem minutu probili njihov bedem i to sa penala. Strijelac je bio Pelkas koji je u petom minutu sudijske nadoknade postavio konačan rezultat.

Svoj novi trijumf u kvalifikacijama upisali su i Ukrajinici, na gostovanju Finskoj (2:1), dok je Irska sa laganih 3:0 savladala Azerbejdžan u gostima.