Lacio brutalno kažnjavao Fiorentinu i odnio bodove sa "Artemio Frankija"

U posljednjem meču devete runde italijanske Serije A, Lacio je pregazio Fiorentinu u gostima – 4:0!

Lacijali su na taj način nastavili fantastičan niz u kojem su prethodno rušili Veronu (2:0), Kremoneze (4:0) i Speciju (4:0).

Iako je Fiorentina bolje otvorila večerašnji susret, stvorila par izglednih šasni, Rimljani su u 11. minutu stigli do gola.

Nakon kornera koji je izveo Zakanji, Vesino je bio na prvoj stativi i udarcem glavom zatresao mrežu domaćina.

Već u 25. minutu bilo je 0:2. Sergej Milinković-Savić je fantastičnim centaršutem pronašao Zakanjija koji je glavom proslijedio loptu u mrežu.

Fiorentina je pokuašala da se vrati, ponovo je imala šanse, pogodila čak i okvir gola, ali je nova kazna stigla u 85. minutu.

Imobile je ostavio loptu Luisu Albertu, koji je sa 15 metara lako pogodio.

Nije ni to bio kraj, pošto je Lacio u 91. minutu, nakon magije SMS-a preko Imobilea stigao do konačnih 4:0.