0
3
Lacio
Lacio-Roma
Šesto kolo Serije A bilo je u znaku 155. rimskog ”Derbija dela Kapitele”, u kojem je večeras slavio Lacio. Bili su bolji od Rome i na kraju slavili sa 3:2.

U 19. minutu je Lacio vodio 2:0 poslije golova Sergeja Milinković-Savića i doskorašnjeg igrača Rome Pedra Rodrigesa.

Roma je veoma blizu gola bila u 27. minutu kada je Veretu odlično šutirao pod prečku sa ivice kaznenog prostora, ali je Reina izvanredno intervenisao i izbio loptu u korner.

Međutim do gola su stigki u 42. minutu zahvaljujući Rodžer Ibanjesu.

Početak drugog poluvremena donio je nova uzbuđenja i novu veliku priliku za Imobilea. Domaći su iznudili slobodan udarac na desnoj strani, uslijedio je centaršut u kazneni prostor, Milinković-Savić je okrznuo loptu glavom, ali dovoljno da ona dođe do potpuno samog Imobilea, ali napadač Lacija još jednom loše reaguje u završnici i loptu šalje pored gola.

Nakon toga u 63. minutu je ponovo Ćiro Imobile bio u glavnoj ulozi. Luis Alberto je dugom loptom ka Imobileu započeo kontru Lacija, Imobile je potom pokušao driblinzima u kaznenom prostoru da se izbori za udarac, koji golman Rui Patrisio nije mogao da zaustavi- 3:1.

Ipak velika prednost nije dugo trajala jer je u 67. minutu Zaniolo je iznudio prekršaj Akproa na ulasku u kazneni prostor i sudija je pokazao na bielu tačku. Penal za Romu izveo je Veretu koji snažnim i preciznim udarcem pogađa donji desni ugao – 3:2!

Domaćin se dobro branio, a do krajaR oma više nije imala snage da uzvrati i veliko slavlje Sergeja i drugova moglo je da počne.

Ovom pobedom Lacio se probio na šesto mjesto na tabeli sa 11 bodova, Roma ima bod više na četvrtoj poziciji.