Lacio slavio protiv Atalante

Lacio je na gostujućem terenu slavio protiv Atalante – 1:3 (0:1), u derbiju 20. kola italijanske Serije A.

Ovom pobjedom Lacio je prestigao Atalantu na tabeli i sada su peti sa 37 bodova, dok je Atalanta šesta sa bodom manje.

Očekivao se zanimljiv meč sa dosta golova, a to su nam ove dvije ekipe i priredile.

Već u trećem minutu Lacio je poveo golom Adama Marušića.

Na 0:2 povisio je Korea u 51. minutu.

Gol nade za Atalantu postigao je Mario Pašalić u 79. minutu. Ipak, sve dileme otklonio je Murići samo tri minuta kasnije kada je postavio konačan rezultat – 1:3.

Srpski fudbaler Sergej Milinković-Savić odigrao je svih 90 minuta za Lacio

Đenova je kao gost deklasirala Krotone sa 0:3 (0:2).

Bio je ovo peti trijumf Đenove i sada su 14. na tabeli sa 21 bodom, dok je Krotone na začelju sa 12.

Već posle pola sata igre, gosti su vodili sa 2:0, a golove su postigli Destro i Cibora.

Tačku na meč stavio je Destro svojim drugim golom na meču, u 51. minutu.

Kaljari je na svom terenu remizirao sa Sasuolom – 1:1 (0:0).

Poveo je domaćin u 75. minutu golom Žoaa Pedra, ali je Sasuolo došao do boda golom Boge u petom minutu sudijske nadoknade.

Filip Đuručić je igrao do 78. minuta kada ga je zamijenio Raspadori.