Lacio u nastavku ”okrenuo” šampiona

0
2
Lacio
Lacio je uspio da savlada ekipu Intera, u jednom od derbija osmog kola Serije A – 3:1.

Rimljani su, nakon zaostatka od 1:0 na poluvremenu, u nastavku postigli tri gola za tri važna boda.

Aktuelni šampion je došao do ranog vođstva nakon što je sa bijele tačke bio precizan Ivan Perišić.

Sa tim rezultatom se otišlo na pauzu, a već na startu drugog je Ćiro Imobile na isti način poravnao rezultat.

Imao je priliku Italijan da dovede svoju ekipu u vođstvo, ali njegov šut je odbranio Samir Handanović. Lopta se srećno odbila do Felipea Andersona koji odbitak ne prašta i preokreće rezultat.

Konačan rezultat meča postavio je Sergej Milinković Savić u sudijskoj nadoknadi meča.

Lacio je nakon ove pobjede skočio na peto mjesto sa 14 bodova, dok je Inter treći sa tri više.