lajpcig

Fudbaleri Lajpciga slavili su na gostovanju Kelnu, u posljednjem meču 29. kola njemačke Bundeslige – 2:4 (1:2).

Lajcpig se ovom pobjedom vratio na treće mjesto na tabeli.

Lajpcig ima dva boda više od četvrtoplasiranog Leverkuzena i petoplasiranog Menhengladbaha, kao i devet bodova manje od vodećeg Bajerna.

Ipak, nije sve tako dobro počelo za goste, jer je Kordoba već u sedmom minutu donio vođstvo “Jarčevima”, poslije zaista sjajne akcije domaćih.

Gosti su dali gas i do odlaska na odmor, uspjeli da preokrenu rezultat. U 20. minutu, Anhelinjo je centrirao, a Šik je na pravom mjestu za 1:1, da bi u 38. Nkunku doneo preokret i vođstvo gostiju.

U nastavku je uslijedila prava goleada i ludnica pred oba gola. U 50. minutu vidjeli smo šta znači dobra kontra i dobar golman, pošto je Gulaši uhvatio loptu poslije kornera i ispucavanjem spojio Tima Vernera sa golom, a najbolji igrač RB Lajpciga ne propušta ovakav poklon – 1:3.

Samo pet minuta kasnije, Modeste je postigao efektan pogodak sa distance, ali je nakon stotinak sekundi na drugoj strani uzvratio na sličan način i Dani Olmo za ponovo velika dva gola prednosti – 2:4.

Do kraja utakmice, vidjeli smo još jednu zanimljivu situaciju, u 73. minutu, sudija je pokazao na bijelu tačku za domaće, ali je poslije konsultacije sa VAR sobom odlučio da pogleda snimak i tada je vidio da je situacija bila potpuno čista.

Takođe, Timo Verner i Modeste su propustili po jedan zicer na obje strane i “pokvarili 7+” na ovom meču, gdje je zaista moglo da padne još nekoliko golova.