Leverkuzen Esen
Leverkuzen - Esen / Twitter
Po igri na terenu uopšte nije djelovalo da će oba meča Kupa Njemačke ući u produžetke, ali se to desilo. Veće iznenađenje je svakako eliminacija Bajer Leverkuzena od Esena posle produžetaka sa 2:1.

Prosto je nevjerovatno kako su “farmaceuti” sebi dozvolili da ispadnu od tima koji se takmiči u četvrtoj ligi?!

Imao je Leverkuzen sve. Dominaciju na terenu, posjed lopte, šuteve u okvir gola, fudbalere plaćene desetine miliona evra sposobne da rješavaju meč jednim potezom, ali…

Izlizana fraza je da danas svako igra fudbal, ali se zaista mora skinuti kapa Esenu koji se junački branio i na kraju iz dvije prave prilike stigao i do dva gola. Vrijedna plasmana u narednu rundu.

Nije uspio Leverkuzen da tokom 90 minuta riješi pitanje pobjednika. Djelovalo je da je to učinio pogotkom Liona Bejlija u 105. minutu. No, fudbaleri Esena nisu mislii tako.

Najprije je Oguzan Kefkir izjednačio tri minuta kasnije, da bi drama dostigla vrhunac pred sam kraj utakmice. Simon Engleman je doveo domaćina u vođstvo u 117. minutu.

Međutim, sudija je gledao VAR. Dugo je trajalo gledanje snimka zbog prethodnog faula u kaznenom prostoru, ali je glavni sudija procijenio da nema elemenata da se poništi pogodak.

Teška noć za navijače Leverkuzena…

U drugom meču dana, Kil je tek nakon penala i čak devet serija eliminisao Darmštat. Nakon 90 minuta, rezultat je bio 1:1, da bismo tek nakon penal drame dobili još jednog učesnika četvrtfinala njemačkog Kupa.