lidsa
Fudbaleri Lidsa savladali su na svom stadionu ekipu Barnlija rezultatom 1:0 (1:0).

Lids je sjajno otvorio meč i poveo je već u petom minutu iz penala. Golman Poup je oborio Bamforda, koji je i preuzeo odgovornost i pogodio gornji ugao za 1:0.

Izgledalo je da će do kraja biti više golova, jer je šansi bilo, ali je rezultat ostao nepromijenjen.

Golmanu Meslije Lids može da se zahvali, koji je imao čak pet intervencija, a najbolju u 73. minutu kada je zaustavio sjajan šut Ešlija Barnsa. Još jedan pokušaj skinuo je istom igraču, i to u samom finišu, u 87. minutu.

Veliku šansu u prvom dijelu igre imao je Barnli, Kris Vud je iz neposredne blizine glavom šutirao preko gola.

Rafinja jee bio najbolji u redovima Lidsa, koji je u prvom poluvremenu imao opasan šut, i još dvije prilike stvorio svojim saigračima.

Lids se u drugom dijelu igre fokusirao više na odbranu svog gola i nakon dužeg vremena uspio da sačuva mrežu.

Na tabeli sa 20 bodova je sada Lids, dok je Barnli je 16. sa 13 bodova.