Finale Lige Šampiona: Poznate cijene karata za meč u Parizu

U polufinalu Lige šampiona su ostale dvije premijerligaške ekipe, gdje će Liverpul igrati protiv Viljareala dok će Mančester Siti odmjeriti snage sa Real Madridom.

UEFA je već objavila koliko karata će ići klubovima, koliko će biti u slobodnoj prodaji i koliko će dobiti organizatori.

Naime, finale će se odigrati na Stadionu Francuska u Parizu koji može da primi 75 hiljada navijača. Finalisti će dobiti po 20 hiljada karata koje će moći da prodaju svojim navijačima. Samo 12 hiljada karata će se naći u slobodnoj prodaji dok će ostatak pripasti organizatorima finala.

Karte su podijeljene u četiri kategorije. Četvrta kategorija karata se može kupiti za 70 eura dok je cijena prve kategorije 690 eura.

Ekipa Liverpula ove sezone ima priliku da osvoji trofeje u svim takmičenjima u kojima je učestvovala ove sezone. Liga kup je već u vitrinama, igraju finale FA kupa, polufinale Lige šampiona i još uvijek su u trci za titulu Premijer lige.

Sa druge strane Siti će imati priliku da osvoji „samo“ dva trofeja. Osim Premijer lige, „građani“ žele da konačno osvoje trofej Lige šampiona koji toliko dugo čekaju. Najbliži su bili prošle sezone kada su izgubili od Čelsija.

Prvi mečevi polufinala se igraju naredne nedelje. Siti će prvo dočekati Real Madrid dok će Liverpul putovati u Španiju a sedam dana kasnije će se igrati revanši na Enfildu i Bernabeu.