Lion je savladao Mančester siti sa 3:1 (1:0), čime je obezbijedio plasman među četri najbolje ekipe u Evropi.

Dobar meč vidjeli smo u glavnom gradu Portugala, a francuski tim je još jednom pokazao da nije tek tako došao u samu završnicu Lige šampiona.

Francuska ekipa povela je u 24. minutu kada je Maksvel Korne odlično iskoristio smušenost odbrane Sitija i pogodio za vođstvo.

Pokušavao je Siti u nastavku, imao nekoliko dobrih prilika, ali je na poluvremenu Lion vodio minimalnim rezultatom.

Ipak, “Građani” su do poravnanja došli u 70. minutu kada je pogodio Kevin de Brujne na dodavanje Rahim Sterlinga.

Kada su svi mislili da je Siti na pragu preokreta, Lion je stigao do novog vošstva, ovoga puta preko Muse Dembelea.

Krenuo je Siti nakon toga na sve ili ništa, ali nije uspio da dođe do poravnanja. Lion je, čak uspio da dođe i do trećeg gola u 87. minutu, a opet je strijelac bio sjajni Dembele.

Za plasman u polufinale frnacuski tim će se boriti sa Bajernom.