PREMIJER LIGA: Liverpul odgovarao na golove "šumara" na Enfildu, zaustavljena Aston Vila

Fudbaleri Liverpula savladali su na “Enfildu” Notingem Forest rezultatom 3:2 u okviru 32. kola Premijer lige, u ostalim mečevima Brentford – Aston Vila i Kristal Palas – Everton su svoje mečeve završili neriješenim rezultatima, dok je Lester slavio protiv Vulverhemptona.

Liverpul je na meču protiv Notngema nakon mirnih 45. minuta gdje su Žota i Van Dajk promašili najveće šanse u prvom poluvremenu, do prednosti stigli u 47. minutu golom Žote, kada je iskoristio asistenciju Fabinja.

Samo četiri minuta kasnije Vilijams je donio “šumarima” izjednačenje, da bi Žota brzo odgovorio novim golom već u 55. minutu.

Na novi pogodak nije se dugo čekalo pa je Gibs-Vajt volej udarcem sa 12 metara matirao golmana Alisona.

Konačan rezultat koji je donio novu pobjedu Liverpulu postavio je Salah kada je u 70. minutu iskoristio asistenciju Arnolda.

Liverpul je tako došao do 51 boda i sjutra očekuje duel Totenhema i Njukasla koji uz utakmicu više imaju tri i šest bodova više pa će se ekipa Jirgena Klopa do kraja boriti za poziciju koja vodi u Ligu šampiona.

Fudbaleri Aston Vile nakon pet vezanih pobjeda zaustavljeni su u Brentfordu, na kraju konačan rezultat bio je 1:1.

Poveli su domaćini u 65. minutu kada je Toni iskoristio odličnu asistenciju Mbuema i postigao gol.

Ipak ekipa Unaj Emerija nije dozvolila da se prekine i niz od osam mečeva bez poraza pa je Daglas Luis postigao gol za radost gostiju u 88. minutu.

Mogli su domaćini do pobjede u 91. minutu ali je gol Vise poništen zbog ofsajda.

Everton je u borbi za opstanak, a osvojio je bod na gostovanju u Londonu Kristal Palasu – 0:0.

Everton je nakon 32. kola na 18. poziciji sa 28 bodova koliko ima i 17-plasirani Lester koji je salvio na domaćem terenu protiv Vulverhemptona i poslao “karamele” u zonu ispadanja.

Iako su gosti poveli preko Kunje u 13. minutu, u 36. minutu viđen je preokret kada je jedanaesterac napravljen nad Vardijem realizovao Ihenaćo.

Veliki preokret i pobjedu domaćinima donio je Kastanj u 75. minutu.