Liverpul nakon preokreta bolji od Arsenala (3:1)

Liverpul je rezultatom 3:1 savladao Arsenal u 3. kolu engleske Premijer lige.

Kako to obično biva, ako vi ne iskoristite šanse, iskoristiće ih vaš protivnik. Liverpul je bio nonšalantan, pa je uslijedila kontra Arsenala iz koje je Aleksandar Lakazet pogodio gol i topdžijama donio vođstvo od 1:0 u 25. minutu susreta.

Samo tri minuta kasnije uslijedio je odgovor domaćina. Salah je želio silno da postigne gol, ušao je u kazneni proctor Arsenala i šutirao, ali je Leno odbranio i tada natrčava Mane i lagano šalje loptu u mrežu za 1:1.

Već u 35.minutu utakmice vidjeli smo potpuni preokret Liverpula. Endru Robertson je centaršut dočekao u kaznenom prostoru i samo prebacio Lena za vođstvo Liverpula od 2:1.

Za posljednju trećinu utakmice, Klop je uveo Dioga Žotu i isprva nije djelovalo kao dobar potez jer je Žota imao veliki promašaj, ali se u 87. minutu iskupio pogotkom. Aktuelni šampion Engleske je na sjajan način počeo sezonu – tri uzastopne pobjede.

Ranije danas, Aston Vila je u gostima slavila sa 3:0 protiv Fulama.