Liverpul
Liverpul - Arsenal / Twitter

Fudbaleri Liverpula odnijeli su pobjedu na gostovanju Arsenalu sa rezultatom 3:0 u derbiju 30. kola Premijer lige.

Diogo Žota je nastavio tamo gdje je stao u reprezentativnom ciklusu, pa je i ove večeri bio junak meča. Portugalac se upisao u strijelce u 64. i 82. minutu, a posebno je zanimljivo što je u igru ušao tek u 61. minutu utakmice.

Još jedan gol za Liverpul postigao je Mohamed Salah u 68. minutu.

Prvo poluvrijeme završeno je bez golova i naročitih prilika na obije strane, a onda je na scenu stupio Žota i postigao gol glavom.

Koji minut kasnije, Liverpul je duplirao prednost, Salah je pogodio nakon sjajnog solo prodora, ali je štoper domaćih, Gabrijel, zaista loše reagovao.

Nakon toga, ponovo se Žota istakao, koji je riješio da u potpunosti potuče Arsenal.

U 82. minutu lopta je zapravo upućena Maneu, ali se Žota našao na pravom mjestu u pravo vrijeme i vrhunski reagovao za potvrdu važne i velike pobjede.

Liverpul se ovom pobjedom izjednačio sa Vest Hemom, uz meč više, te sada zauzima peto mjesto sa dva boda manje od četvrtoplasiranog Čelsija, dok je Arsenal drugim porazom u nizu bliži sredini tabele nego mjestima koja vode u evropska takmičenja.