Liverpul slavio na ''Vandi'', Mesi vukao PSŽ

U derbi meču treće runde Lige šampiona, Liverpul je savladao Atletiko u Madridu sa 3:2 (2:2).

Sjajno prvo poluvrijeme odigrano je na ”Vandi”.

Liverpul je vodio sa 2:0 golovima Salaha i Keite, ali je Grizman sa dva pogotka već do poluvremena poravnao.

Ipak, u nastavku, Francuz dobija crveni karton i otvara vrata Liverpulu ka pobjedi do koje su ”redsi” i došli golom Salaha iz penala.

U istoj grupi, Porto je golom Dijaza savladao Milan (1:0).

Odličan meč odigran je i u Parizu gdje je PSŽ sa 3:2, a na krilima Lionela Mesija, savladao Lajpcig.

Argentinac je bio dvostruki strijelac u drugom trijumfu “svetaca”, koji su lideri grupe A sa sedam bodova.

GRUPA A
PSŽ – Lajpcig 3:2 (Mbape 10, Mesi 67, p. 74 – Silva 28, Mukijele 57)
Klub Briž – Mančester siti 1:5

GRUPA B
Atletiko Madrid – Liverpul 2:3 (Grizman 20, 34 – Milner 8, Keita 13, Salah p. 76)
Porto – Milan 1:0 (Dijas 65)

GRUPA C
Ajaks – Borusija Dortmund 4:0 (Rojs ag. 11, Blind 23, Entoni 57, Ale 72)
Bešiktaš – Sporting Lisabon 1:4

GRUPA D
Inter – Šerif 3:1 (Džeko 35, Vidal 58, De Fraj 67 – Til 52)
Šahtjor – Real Madrid 0:5 (Krivcov ag. 37, Vinisijus 51, 56, Rodrigo 65, Benzema 90+1)