Nikolićeva Lokomotiva ispala iz šina

Lokomotiva iz Moskve je u derbiju 28. kola ruske Premijer lige deklasirana od ekipe Zenita.

U duelu dvije prvoplasirane ekipe tim iz Sankt Peterburga je ubjedljivo slavio rezultatom 6:1, protiv tima koji sa klupe predvodi srpski trener Marko Nikolić.

Džuba je načeo odbranu domaćina u 19. minutu, da bi Azmun do kraja prvog poluvremena sa dva gola donio Zenitu lijepu prednost pred nastavak utakmice.

Isti fudbaler je u prvom minutu drugog dijela igre na asistencijua Brazilca Malkoma donio ubjedljivih 4:0 domaćem sastavu.

Džuba je još jednom pokazao da je fenomenalan napadač, pa je tako gorostasni fudbaler u 51. minutu petardirao dobranu tima iz Moskve.

Počasni gol za Lokomotivu postigao je Kamano u 56. minutu utakmice.

Konačnih 6:1 u korist Zenita, postigao je Malkom koji se nagradio za odličnu partiju na današnjem meču.

Tim iz Sankt Peterburga je na ovaj način sebi trasirao put ka titulu, budući da trenutno ima devet bodova više u odnosu na drugoplasiranu Lokomotivu iz Moskve.

Sa druge strane tim Marka Nikolića nije iskoristio fenomenalnu priliku da se približi prvoplasirnom timu na tabeli ruske Premijer lige, prekinuo je niz od čak 13 vezanih pobjeda u svim takmičenjima.