Lukaku
Twitter: Lukaku

Incident koji su tokom velikog derbija napravili Romelu Lukaku i Zlatan Ibrahimović idalje nije zaboravljen, a belgijski napadač nastavlja da ulazi u žustre svađe sa protivničkim igračima.

Ovog puta je napadač u pripremnoj utakmici za Evropsko prvenstvo umalo ušao u fizički obračun sa rivalom.

Belgija je protiv Grčke odigrala utakmicu bez pobjednika koja je završena rezultatom 1:1, a Lukaku i Jorgos Cavelas su vodili žestoke duele.

U jednom trenutku dvojica fudbalera su se unosili jedan drugom u facu, nakon što je Belgijanac bio ubijeđen da je Grk teatralno odglumio prekršaj.

Saigrači i sudija su uspjeli da smire strasti, a Cavelas je nakon toga, u 66. minutu postigao gol za 1:1, nakon što je prethodno Torgen Azar donio prednost Belgijancima u 20. minutu utakmice.

Belgija će na Evropskom prvenstvu koje startuje 11. juna igrati u grupi sa Danskom, Rusijom i Finskom.