Luton pokazao zube, Čelsi izbjegao bruku

0
10
Luton Čelsi
Fudbaleri Čelsija pobjedom nad Lutonom (3:2) izborili su plasman u četvrtfinale engleskog FA kupa.

”Plavci” su uz dosta muke izbjegli bruku i eliminaciju, a uprkos tome što je Tuhel izveo kombinovani sastav, nije bilo očekivano da Čelsi ima ovoliko problema.

Luton je već nakon dva minuta stigao do vođstva, a strijelac je bio Ris Burk.

Čelsi je odgovorio u 27. minutu. Timo Verner je bio asistent, a Saul Nigez postigao prvi gol u plavom dresu.

Nije se Luton uplašio poravnanja. Domaćin je igrao hrabro, a do novog vođstva stigao je u 40. minutu kada je Kornik pogodio.

Čelsi je u nastavku dodao gas, ali je izjednačio tek u 68. minutu kada je Verner pogodio.

Kako se bližio kraj meča odbrana Lutona je popuštala, Čelsi je pritiskao, a Lukaku je 78. minutu pogodio za preokret i plasman svoje ekipe u narednu rundu.