Majnc šokirao Borusiju, Lajpcig ispustio pobjedu u finišu

“Milioneri” su na svom stadionu u 32. kolu Bundeslige izgubili od Majnca 2:0 (1:0).

Fudbaleri Borusije u utorak su ostali bez šanse da osvoje titulu u Njemačkoj, a sada su u pitanje doveli i osvajanje drugog mjesta.

Bili su gosti daleko motivisaniji jer su sada gotovo sigurno obezbijedili opstanak u Budensligi.

Imali su domaći terensku inicijativu, ali su gosti bili konkretniji. Prvi gol su postigli u 33. minutu, a strelac je bio Burkart. Kada je u 49. Mateta realizovao penal naslućivao se pobjednik meča.

Lajpcig je ponovo ispustio pobjedu u posljednjim minutima. ”Bikovi” su protiv Fortune imali dva gola viška (Kampl, Verner), ali je tim iz Dizeldorfa preko Skribskog u 87. i Hofmana u 92. stigao do vrijednog boda u trci za opstanak.

Hofenhajm je  je predvođen Daburom (dva gola), slavio u Aguzburgu sa 3:1, dok je identičnim rezultatom Leverkuzen nadvisio ekipu Kelna.