Majnc
Majnc / Twitter
Fudbaleri Majnca pobijedili su na gostujućem terenu ekipu Frajburga rezultatom 1:3 (0:3), u utakmici osmog kola njemačke Bundeslige.

Bila im je ovo prva pobjeda u ovoj sezoni, kojom su pobjegli sa dna tabele. Sada su 15. sa četiri osvojena boda.

Sa druge strane, Frajburg je doživio i četvrti poraz, pa su oni na 14. poziciji sa dva boda više od svog današnjeg rivala.

Pitanje pobjednika bilo je riješeno već u prvih 45 minuta, a blistao je Žan-Filip Mateta koji je zabilježio het-trik.

Odlično su započeli utakmicu. Poveli su već u drugom minutu, golom 23-godišnjeg Francuza.

Mateta je na 2:0 povisio u 34. minutu, da bi u finišu poluvremena postigao i treći gol na meču. Već tada je bilo jasno da je Majnc veoma blizu prvoj pobjedi u sezoni.

Frajburg je zaigrao nešto bolje u nastavku susreta, ali uspjeli su samo da ublaže poraz.

Počasni gol za domaćina postigao je Nils Pitersen u 63. minutu utakmice.

Majnc u narednom kolu dočekuje Hofenhajm, dok Frajburg gostuje Augzburgu.