Majorka iznenadila Sosijadad i izborila finale Kupa Kralja! (VIDEO)

Pobjedom nad Real Sosijedadom i to nakon penala (5:4) Majorka je izborila finale 122. izdanja Kupa Kralja.

Nakon remija u prvom meču (0:0), poslije 90 minuta bilo je 1:1, a pošto u dodatnih 30 nije bilo golova penali su odlučili putnika u finale.

REGISTRUJTE SE uz promo kod SPORT i prva doza bonusa dolazi odmah nakon toga!

Prvi dio igre nije bio pretjerano zanimljiv, ali je u prvom minutu nadoknade istog Real Sosijedad ipak mogao do prednost.

Međutim, Mendez nije uspio da iskoristi jedanaesterac – odbrana golmana gostiju.

Kazna je stigla u 50. minutu pošto su gosti golom Gonzalesa stigli do gola.

Baskijci su uspjeli da se oporave od tog šoka, pa su preko Ojerzabala u 71. minutu izjendačili rezultat.

Sosijedad je pokušao sve da riješi u regularnom toku, ali kako nije uspio ušlo se u produžetke.

Tamo je Tirni, u 95. minutu propustio nevjerovatnu priliku da donese Baskijcima prednost.

Majorka je imala namjeru da se odbrani i dogura do penala u čemu je i uspjela.

Penal rulet bio je srećniji za Majorku koja će u finalu 6. aprila igrati protiv boljeg iz duela Atletiko Madrid – Atletik Bilbao. Nakon prvih 90 minuta Baskijci imaju prednost (1:0).