Mančester
Mančester siti - Everton / Twitter
Fudbaleri Mančester sitija pobijedili su na gostujućem terenu ekipu Evertona rezultatom – 1:3 (1:1), u zaostaloj utakmici 16. kola Premijer lige.

Siti je tako nastavio da gazi krupnim koracima ka šampionskoj tituli. Nalaze se na liderskoj poziciji sa 56 bodova, čak deset više od drugoplasiranog Mančester junajteda.

Sa druge strane, Everton je pretrpio drugi poraz u nizu i zauzimaju sedmo mjesto sa 37 bodova.

Bio je ovo veoma zanimljiv meč, u kojem je ekipa Pepa Gvardiole stigla do nova tri boda, uprkos tome što je ovaj susret zbog povrede propustio Ilkaj Gindogan, njihov najbolji igrač.

Poveo je Siti u 32. minutu golom Fila Fodena. Foden je naletio na odbitak, uputio snažan udarac, a lopta se od noge Šejmusa Kolmena odbila i prevarila Džordana Pikforda.

Ipak, samo pet minuta kasnije “Karamele” su izjednačile preko Rišarlisona, kojeg je lopta bukvalno pogodila i završila u mreži Edersona.

U drugom poluvremenu viđena je dominacija gostiju, a predvodio ih je Bernardo Silva.

Do novog vođstva stigli su golom Rijada Mareza, posle asistencije Silve, u 63. minutu.

Konačan rezultat postavio je upravo Silva, 14 minuta kasnije, nakon dodavanja Gabrije Žezusa.

Mančester siti u narednom kolu gostuje Arsenalu, dok Evertonu predstoji derbi na ,,Enfildu” protiv Liverpula.