Mančester siti
Mančester siti / Twitter

Mančester siti je nastavio ka tituli u Premijer ligi i kao gosti su slavili protiv ekipe Lestera.

U prvih 45 minuta nije bilo pogodaka, ali su u nastavku duela pogodili Benžamim Mendi (58.), da bi Gabrijel Žesus povećao na 2:0. Ispostavilo se da je to bio konačan rezultat u meču 30. kola prvenstva Engleske.

Takođe, ovo je bio najbolji mogući način da Brazilac proslavi 24. rođendan.

Na terenu je bio i Serhio Aguero, ali se Argentinac koji odlazi na kraju sezone u strijelce nije upisao. U 63. minutu ustupio je mjesto Rahimu Sterlingu.

Siti je i dalje siguran na čelu tabele sa 74 boda iz 31 utakmice, dok je Lester sada treći, iza Mančester junajteda.

Već u utorak, Siti će dočekati Borusiju Dortmund u prvoj utakmici četvrtfinala Lige šampiona.