Real Madrid mbape
Fudbaleri Pari Sen Žermena na gostovanju Olimpiku iz Marseja, u 24. kolu Lige 1, trijumfovali su rezultatom 2:0 (2:0). Najzaslužniji za tri boda bio je Kilijan Mbape,  ali ono što zabrinjava je povreda Anhela Di Marije, koji je iz igre izašao već u 11. minutu.

Motivisano su gosti otvorili utakmicu, te već u devetom minutu preko Kilijana Mbapea stigli do vođstva. Ali, ipak loš početak za Svece, Di Marija je morao iz igre zbog povrede, u 11. minutu. Zamijenio ga je Sarabio. Međutim, to se i nije odrazilo na igru velikana iz Pariza. Desetak minuta kasnije, ofanzivna igra im je donijela prednost. Ikardi je ispratio napad svog tima, i utrčao u kazneni prostor, te loptu glavom poslao pored nemoćnog golmana, 0:2.

U istom ritmu su gosti nastavili i nakon vođstva. Rađale su se prilike, a najbolju šansu imao je Paredes, u 32. minutu, međutim, iako je šutirao snažno, nije bio dovoljno precizan, pa je lopta pogodila stativu. Sa druge strane Marsej se fokusirao na odbranu, a u prvih 45 minuta nisu prikazali ništa više od čvrste igre u defanzivi.

Imao je Pari Sen Žermen kontrolu igre i rezultata, te su u nastavku diktirali tempo. Ipak, Poketino je riješio da zamijeni Ikardija, a na teren je ušao Nejmar. Ipak, Svetaca se i dalje bazirala na potezima Mbapea. Mladi napadač je razigravao saigrače, ali je Olimpikova defanzivna linija bila itekako raspoložena. Potom je i Sarabia razigrao Nejmara, ali je Brazilac loše šutirao. Do poslednjeg sudijskog zvižduka, iz igre je morao i Paje, ali zbog crvenog kartona. Na kraju, Pari Sen Žermen je slavio na jugu Francuske sa 2:0.