Meksiko se kasno probudio i eliminsan je zbog gol razlike (VIDEO)

U posljednjem kolu grupe “C” Svjetskog prvenstva, fudbaleri Meksika pobijedili Saudijsku Arabiju rezultatom 2:1, ali ostali bez plasmana u osminu finala

Poslije blijedog izdanja u remiju sa Poljskom (0:0), te slabog otpora u porazu od Argentine (2:0), fudbaleri Meksika su u posljednjoj rundi grupne faze turnira u Kataru odigrali najbolji meč i savladali Saudijsku Arabiju 2:1 koja je ostala na tri boda, osvojena u senzacionalnom trijumfu nad Argentinom (2:1).

Međutim, uprkos pobjedi i činjenici da su remizirali sa Poljacima, reprezentacija iz Centralne Amerike ide kući jer ima slabiju gol razliku od Poljaka! U jednom trenutku sve je bilo izjednačeno između Meksikanaca i Poljaka, Meksiko je do sudijske nadoknade imao 2:0, ali i u tom trenutku su Poljaci bili drugi na virtuelnoj tabeli zbog manjeg broja zarađenih žutih kartona. Dakle, pravila FIFA su jasna, u slučaju istog broja bodova prvo se gleda gol razlika, zatim broj postignutih golova, ukoliko je to izjednačeno gleda se koja ekipa ima manji broj žutih kartona i da su ekipe tu poravnate išlo bi se na klasičnu – lutriju!

Kad je utakmica u pitanju Meksikanci su od samog starta zaigrali ofanzivno, zaprijetili u 3. minutu preko Aleksisa Vege, zatim je šansu imao i Orbelin Pineda, ali je oba udarca osujetio protivnički golman. U finišu prvog poluvremena Saudijska Arabija je imala ogromnu priliku, ali je Ali Al Hasan šutirao glavom tik pored stative.

U uvodnim momentima drugog poluvremena Meksikanci su stigli do prednosti pogotkom napadača Henrija Martina – bio je na pravom mjestu poslije kornera, odnosno asistencije Sesara Montesa.

Duplirali su prednost fudbaleri u zelenim dresovima u 52. minutu spektakularnim pogotkom Luisa Čavesa iz slobodnog udarca sa nekih 30 metara daljine od gola Saudijaca. Strašan pogodak veziste Pačuke pogledajte OVDJE.

Jurili su Meksikanci treći gol, 3:0 garantovalo bi im prolaz u nokaut fazu, ali su se Arabljani borili do kraja i stigli do počasnog pogotka preko Salema Al Dosarija.

Dakle, nakon sedam uzastopnih plasmana u nokaut fazu Mundijala, Meksiko ovoga puta ide kući nakon tri meča odigrana u grupi…Argentinci kao prvoplasirani idu na Australiju, a Poljska će igrati protiv aktuelnog prvaka svijeta – Francuske.