Mesi
Meridianbet: Messi

Na današnji dan prije 11 godina izabranici Pepa Guardiole nadigrali su i pobijedili Mančester Junajted koji je predvodio  Aleks Ferguson u finalu Lige šampiona. To je bila i poslednja utakmica Kristiana Ronalda u dresu Mančester Junajteda.

Finale najelitnijeg klupskog takmičenja odigralo se na Vembli stadionu, koji je primio 62,5 hiljada ljubitelja fudbala. Sudia na ovom finalu je bio Švajcarac Masimo Busaka, a Barselona je sa sigurnih 2:0 pobijedila “Crvene đavole” .

Barselonin sastav te godine bio je jedan od najjačih sastava u istoriji španskog kluba. U samom vrhu napada našli su se Mesi, Anri i Eto’o. Dok su po sredini terena bili Ćavi, Injesta i Buskets.

Mančester Junajted predvodili su Vejn Runi, Rajan Gigs i Kristiano Ronaldo, dok su u odbrani vladali Rio Ferdinand i Nemanja Vidić, ali ipak  nisu uspjeli osvojiti naslov prvaka Evrope.

Junajted je bolje otvorio susret i imao je nekoliko solidnih šansi nakon pokušaja Ronalda, ali je Barselona bila ta koja je povela. Nakon samo 10 minuta igre Eto’o je pogodio za vodstvo Barselone nakon sjajnog driblinga pored Nemanje Vidića i snažnog udarca koji Van der Sar nije uspio odbraniti.

Rezultat od 1:0 nije se mijenjao sve do 70. minuta i trenutka kada je Mesi pogodio za 2:0 I time potvrdio pobjedu. Bio je to iznenađujući pogodak omalenog Argentinca, Mesi je u padu glavom pogodio suprotni ugao Mančesterovog gola. Ferdinand Rio je sa svojih 189 cm ostao u čudu i nevjerici posmatrajući gol Mesija koji je za 20 cm niži od Britanca.