milan đenova mattia destro davide kalabrija
Fudbaleri Đenove na krilima Matije Destra stigli su do najvećeg iznenađenja 12. kola Serie A nakon što su skoro oteli Milanu sva 3 boda na domaćem terenu.

Ključna karika u ovoj utakmici za domaću ekipu bio je nekadašnju napadač rossonera Matija Destro koji je na ovoj utakmici postigao dva gola za svoju ekipu.

Nakon zanemarljivog prvog poluvremena, Đenova je povela već početkom drugog dijela golom Destra u 47. minutu.

Radost domaćih je trajala samo pet minuta. U 52. minutu Davide Kalabrija je postigao sjajan gol nakon udarca van šesnaesterca.

Na tačno sat vremena igre Matija Destro je pogodio za 2:1 nakon što je bio najviši u skoku na asistenciju Giljonea.

Na put do pobjede Đenovi je stao mladi defanzivac Milana Kjantegva Kalulu golom za izjednačenje u 83. minutu.

Milan je ostao na prvom mjestu tabele Serie A sa samo jednim bodom više od gradskog rivala Intera(28), dok je đenova na 18. mjestu sa tek sedam osvojenih bodova.