Milan u finišu meča savladao Lacio i ostao na prvom mjestu Serije A!

U derbiju 14. kola italijanske lige Milan je golom Tea Ernandeza u 94. minutu savladao ekipu Lacija na svom terenu i ovom pobjedom ostao na prvom mjestu tabele Serije A.

Milan i Lacio odigrali su sjajnu utakmicu i opravdali epitet derbija kola, gledali smo zanimljivu utakmicu prepunu borbe. Rossoneri su odlično otvorili utakmicu a prvi pogodak je stigao već u 10. minutu kada je iz ugla centrirao Čalhanoglu a Rebić bio najviši u skoku i pogodio glavom za 1:0.

U 17. minutu sudija je svirao jedanaesterac za domaću ekipu, odgovornost je preuzeo Čalhanoglu koji je sjajno izveo penal i duplirao prednost svoje ekipe. Nazirala se pobjeda Milana ali Lacio je odlično odgovorio na ovakav rezultat na samom startu utakmice.

U nastavku meča domaći nisu imali velikih šansi, Lacio je pritiskao a u 28. minutu gosti su smanjili na 1:2 iz penala koji je izveo Imobile kojem je sjajni Donaruma odbranio ali lopta se odbila do Luis Alberta koji se našao na pravom mjestu u pravo vrijeme i poslao loptu u mrežu.

U 59. minutu Lacio je stiskao obruč oko Milanovog šesnaesterca sve dok Milinković-Savić nije poslao loptu Imobileu koji pogađa za izjedačenje.

Pored toga što je postigao prvi gol na meču Rebića ni u ovoj utakmici nije htio gol, imao je nekoliko odličnih šansi koje nije realizovao a najveća je bila ona u 87. minutu kada mu je Rejna odbranio i činilo se tada spasio goste od gubitka bodova.

U samom finišu meča sjajni bek Teo Ernandez pogodio je glavom na asistenciju raspoloženog Čalhanoglua sa konačan rezultat 3:2 u opšte slavlje kod domaće ekipe. Mnogi navijači Lacija za ovaj poraz krive trenera gostujuće ekipe Inzagija zato što je pri rezultatu 2:2 izvadio iz igre Imobilea i Milinković-Savića u nadi da će odbraniti rezultat.