milan napoli
Milan je u osmom kolu Serie A na gostovanju Napoliju pobijedio rezultatom 3:1 i vratili se na prvom mjestu na tabeli.

Nova pobjeda Milana, a junak je opet bio nevjerovatni, 39-godišnji Zlatan Ibrahimović koji je sa golovima 20-om i 54-om minutu vodio Milan do prve pobjede protiv ekipe iz Napulja u gostima posle 10 godina.

Ekipa Đenara Gatuza koja je bila favorit u ovoj utakmici uzvratila je golom Mertensa u 63. minutu, a svoje najveće prilike na meču imali su u 73-ćem minutu kada je Petanja pobjegao defanzivcima Milana ali sjajni Donaruma je pobijedio ovaj 1 na 1 duel.

Novu veliku šansu za izjednačenje Napoli je imao u samom finišu meča opet preko Petanje ali je i ovaj put odlično reagovao mladi golman Milana i osigurao tri boda.

Pobjedu je potvrdio veliki talenat iz Norveške koji je u poslednjim trenucima utakmice probio po lijevoj strani i poslao loptu pod prečku za konačnih 3:1.

Gorak ukus u ustima rossonera uprkos velike pobjede i povratka na vrh tabele ostavlja izmjena Ibrahimovića desetak minuta prije kraja meča koji se žalio na povredu zadnje lože, ali nadamo se da nije ništa što će na duži period udaljiti ovog nevjerovatnog 39-godišnjaka koji je prvi strijelac Serie A sa 10 golova i jednom asistencijom nakon osam odigranih ligaških mečeva.