Filip Mladenović
Filip Mladenović / Twitter
Fudbaler reprezentacije Srbije, Filip Mladenović (29), nastavio je sa odličnim partijama ove sezone i u novoj pobjedi Legije bio je najbolji igrač.

Ekipa iz Varšave stigla je do prvog mjesta na tabeli pošto je u 18. kolu iskoristila kiks Pogona i pobjedom nad Vislom iz Ploka od 5:2, obezbijedila je nova tri boda koja su dovoljna za lidersku poziciju.

Lijevi bek koji je u poslednjim okupljanjima nacionalnog tima Srbije pružio sasvim korektne partije, na utakmici protiv Ploka, dva puta je bio strijelac, a upisao je i asistenciju i sve to u prvom poluvremenu.

Najprije je u 10. minutu nekadašnji fudbaler Crvene zvezde sa bijele tačke donio prednost Legiji, zatim je u 16. upisao asistenciju Kaputski, da bi u 40. minutu postigao i drugi gol na utakmici, nakon što je naletio na odbitak golmana na dva metara od gola.

Dušan Lagator i Lesnjak su do poluvremena smanjili na 3:1, ali je Lukvinjas golovima u 49. i 80. minutu potvrdio pobjedu Legije.

Filip Mladenović je u Varšavu stigao iz Lehije Gdanjsk, a prethodno je igrao za Standard, Keln, Bate, Crvenu zvezdu i Borac iz Čačka.

Ove sezone u svim takmičenjima postigao je pet golova i upisao osam asistencija.