Mornar bolji od Arsenala
Amplitudo 2.CFL
Derbi meč 21. kola Amplitudo 2. CFL između Mornara i Arsenala završen je ubjedljivom pobjedom Barana 3:0, Kom poražen u Kotoru 1:0 dok je Igalo remiziralo protiv Drezge 1:1.

Već sada je jasno da ćemo do kraja šampionata gledati jako interesantnu borbu za šampionski naslov u Amplitudo 2. CFL. Tri ekipe iz vrha tabele su u svega dva boda razlike, vodeći Arsenal ima 42 dok Kom i Mornar imaju 40 bodova. Ekipa Arsenala je je u zimskom prelaznom roku izgubila nekoliko kvalitetnih igrača, nisu dobili očekivanu podršku lokalne samouprave pa će biti jako teško zadržati lidersku poziciju. S druge strane, Mornar je napravio ozbiljan tim i to se moglo vidjeti u prvom sudaru ova dva tima. Barani su slavili 3:0, golovima Perišića u 45+2, Bulatovića u 87. i Kacića u 90+1.

Fudbaleri Bokelja uspjeli su da iznenade Kom i dođu do jako bitne pobjede u borbi za opstanak. Gol odluke postigao je Popović u 15. minutu. Kom nije uspio da slavi i preuzem lidersku poziciju nakon što je Arsenal izgubio u direktnom duelu protiv Mornara.

Igalo je svega četiri boda iza zone baraža a ta prednost je mogla biti i manja da su izabranici trenera Marka Vidojevića zadržali prednost koju su imali od 12. minuta protiv Drezge, golom Koprivice iz jedanaesterca. Drezga je došla do boda u 55. minutu kada je Krivokapić postigao gol.

Beranci su slavili protiv Grblja 2:0 golovima Nikole Globarevića. Nakon lošeg izdanja protiv Jedinstva, Berane je odigralo dobro i došlo do pobjede koja ih je ostavila u trci za baraž. Grbalj je nakon ovog poraza pao jedno mjesto na tabeli pa sada moraju misliti o opstanku jer je Ibar došao na svega pet bodova.

Rožajci su slavili na svom terenu protiv komšija iz Bijelog Polja, 2:0 golovima Kopitovića i Murića. Po jako teškom terenu, Ibar se bolje snašao i došao do jako bitne pobjede koja će mnogo značiti u borbi za opstanak.