NAGELSMAN NAKON PORAZA OD BORUSIJE: Žao mi je zbog Milera

Bajern Minhen je u meču 21. kola Bundeslige poražen od Borusije iz Menhengladbaha rezultatom 2:3, a trener Julijan Nagelsman priznao je krivicu za lošu odluku koju je donio.

Velikan iz Minhena je pretrpio prvi poraz još od 17. septembra prošle godine i susreta sa Augsbrurgom, pa će ukoliko Union Berlin pobijedi Šalke u nedjelju preuzeti čelo tabele.

Ipak najviše se u Njemačkoj govori o jednom detalju. Bajern je u osmom minutu ostao sa igračem manje jer je Dajot Upamekano dobio crveni karton, a Borusija je povela pet minuta kasnije.

Posle toga je trener Bavaraca odlučio je da u 16. minutu iz igre izvadi veterana Tomasa Milera kome je to teško palo.

„Bila je to loša odluka i žao mi je zbog Tomasa, ali trebala nam je brzina. Zašto sam u igri ostavio Čupa Motinga? Zbog prekida. Sranje je ovo što se dogodilo Tomasu, ne volim to da radim i još nisam razgovarao s njim“, rekao je Nagelsman.

Bila je to 429. utakmica za Milera u dresu Bajerna u Bundesligi, čime se izjednačio na drugom mjestu po broju mečeva sa legendarnim golmanom Oliverom Kanom.

Rekorder Sep Majer odigrao je 537 utakmica između 1962. i 1980. godine.