Napoli "pregazio" Fiorentinu, 6 golova u mreži gostiju iz Firence

Fudbaleri Napolija pobjedili su danas na svom terenu ekipu Fiorentine sa ubjedljivih 6:0, u utakmici 18. kola italijanske Serije A.

Pitanje pobjednika na ovom meču rješeno je poslije prvog poluvremena kada je Napoli četiri puta pogađao mrežu gostujućeg tima.

Goleadu je započeo Lorenco Insinje u petom minutu, Dijego Deme je bio strijelac u 36, Irvin Lozano dva minuta kasnije, a tačku na prvo poluvrijeme stavio je Zjelinjski u 45. minutu.

Na 5:0 povisio je Insinje sa penala u 72. minutu, a konačan rezultat postavio je Mateo Politano u 89. minutu.

Srpski fudbaler Dušan Vlahović odigrao je cijelu utakmicu za Fjorentinu, dok je Nikola Milenković na terenu bio do 85. minuta.

Tim iz Napulja je upisao 11. pobjedu od početka šampionata i treći je na tabeli sa 34 boda, dok je Fiorentina na 14. poziciji sa 18 osvojenih bodova.

Fudbaleri Napolija u narednom kolu Serije A gostuju Veroni, a Fiorentina dočekuje Krotone.