Napoli
Napoli - Juventus / Twitter
Pisali su mediji u Italiji da će Napoli smijeniti Đenara Gatuza ukoliko protiv Juventusa ne osvoji sva tri boda i možda je baš to poslužilo kao glavna motivacija fudbalerima ekipe iz Napulja u velikom derbiju.

Napoli je u 22. kolu Serije A, ostvario ogromnu pobjedu protiv šampiona, rezultatom 1:0.

Možda nismo gledali uzbudljiv derbi, onoliko koliko smo očekivali, ali ne možemo da kažemo da smo razočarani onim što su nam pružile ekipe iz Napulja i Torina na stadionu koji od nedavno nosi ime po legendarnom Argentincu, Dijegu Maradoni.

Ishod duela četvrtoplasirane i trećeplasirane ekipe možda je u mnogome uticao na nastavak trke za titulu.

“Stara dama” je porazom znatno sebi smanjila šanse da do kraja sezone stigne prednost prvoplasiranog Milana i odbrani titulu.

Nije Juventus bio previše opasan u prvom dijelu igre, a Napoli je iskoristio najbolju priliku koju je stvorio.

Nakon intervencije VAR tehnologije, sudija Doveri pokazao je na bijelu tačku zbog prekršaja Đorđa Kjelinija, koji nije iskontrolisao pokret ruke i koji je negledajući udario protivnika u lice, a siguran izvođač bio je Lorenco Insinje, koji je stigao do 100. gola za Napoli, u 31. minutu.

Juventus je od prvog minuta drugog poluvremena pokušao da visokim intezitetom napadne Napoli, ali domaćin je izdržao taj pritisak i u nastavku je uspio da sačuva mrežu, uprkos pokušajima Kristijana Ronalda i Federika Kjeze.

U izostanku dvojice prvih štopera, Kostasa Manolasa i Kalidua Kulibalija, odličan posao je odradio reprezentativac Srbije, Nikola Maksimović.

Nakon 22. kola Juventus ima 42 boda, dok je Napoli prišao na dva boda zaostatka.

Gatuzo je za sada sačuvao posao, ali pred njim i ekipom je još uvijek težak posao i borba za Ligu šampiona.