Nebesko-plavi
Nebesko-plavi / Twitter
Hendikepiran je bio Lacio danas na meču sa Krotoneom odsustvom jednog od najboljih igrača Sergeja Milinković-Savića, ali su uprkos tome “nebesko-plavi” zabilježili tri boda pobjedom od 2:0.

Imali su “nebesko-plavi” dosta problema sa fenjerašem i timom koji je poslednji na tabeli Serije A sa samo dva boda.

Nije Krotone bio toliko lošiji od Lacija, ali je presudio suvi kvalitet Rimljana koji su na iskustvo i snagu upisali pobjedu.

Vrlo teški uslovi za igru su bili na terenu Krotonea koji je primio gol u 21. minutu od vjerovatno najboljeg italijanskog napadača u ovom trenutku Ćira Imobilea.

Odlično je iskusni fudbaler ispratio centaršut Marka Parola i glavom smjestio loptu u mrežu. Vođstvo je duplirao Hokain Korea u 58. minutu kada se odlično snašao i maltene iz mrtvog ugla postigao gol. A asistent je bio večeras sjajni Imobile…

Imao je i Krotone šanse, najbolju preko Simija koji je u 14. minutu pogodio stativu. Doduše, imao je i Lacio sjajnu priliku za još jedan gol preko Mohameda Faresa, ali je jedan fudbaler Krotonea izbio loptu sa gol linije…

Da napomenemo da je za domaćina igrao i bivši vezista Crvene zvezde Miloš Vulić do 79. minuta kada ga je zamijenio Emanuel Rivije.