Fudbaleri Njukasla porazili Barnli

Fudbaleri Njukasla savladali su Barnli u 31. kolu Premijer lige nakon preokreta sa konačnim rezultatom 2:1.

Duel začelja motivisano su otvorili fudbaleri oba tima. Najprije je zaprijetio gost preko Longstafa, na drugoj sztrani je uzvratio Braunhil, ali su mreže mirovale. Sve do 18. minuta, kada je Vud uposlio Vidru, a ovaj iz blizine donio vođstvo domaćinu, 1:0.

Meč je ušao u mirniji tok, da bi krajem prvog dijela, Njukasl vezao nekoliko opasnih napada. Najprije im je poništen pogodak zbog ofsajda, da bi koji minut kasnije Gejl propustio idealnu priliku iz situacije jedna na jedan.

Longstaf je srušen u šesnaestercu, ali je sudija nakon konsultacije sa VAR tehnologijom odlučio da ne dosudi penal, pa je na poluvremenu Barnli vodio sa 1:0.

Ubrzo nakon što su se vratili na teren, gosti su izjednačili. Marfi je iskoristio asistenciju Sent-Maksimina i volejom poslao loptu u mrežu, 1:1.

Nekoliko minuta kasnije, Njukasl je stigao do preokreta. Ovog puta je Sent-Maksimin povukao kontru i nakon solo akcije, lagano savladao domaćeg čuvara mreže, 1:2.

Do kraja meča su obije ekipe imale po nekoliko konkretnijih prilika, ali se rezultat nije promijenio.