Nojer - Teška utakmica; Gundogan - Zadovoljni smo

Selekcija Njemačke sinoć je remizirala sa Španijom, bilo je 1:1. Manuel Nojer i Ilkaj Gundogan iznijeli su impresije o utakmici nakon osvojenog prvog boda na Mundijalu.

Golman pancera Manuel Nojer je istakao da je meč bio izuzetno težak, ali da je to očekivao protiv veoma jakog protivnika kao što je Španija.

‘Bila je ovo veoma teška utakmica i velika borba. Španija je kompaktna i u odbrani i u napadu, baš im je teško dati gol. Ipak stigli smo do boda, vjerovali smo da možemo. Još smo u igri i idemo na pobjedu protiv Kosta Rike.’ rekao je kapiten Manuel Nojer.

Njegov saigrač, Ilkaj Gundogan, zadovoljan je bodom.

Možemo da budemo zadovoljni ovim bodom i prikazanom igrom večeras. Znali smo da će Španija igrati na veliki posjed lopte, mi smo se dobro pozicionirali i branili, na kraju postigli zasluženi gol i stigli do boda. Imali smo i bolje šansu na kraju za preokret, ali svakako smo zadovoljni i bodom.’ istakao je veznjak Njemačke i Mančester Sitija.

gundogan
Ilkay Gündogan/twitter

Strijelac gola vrijednov boda, Niklas Filkrug, istakao je da su zaslužili bod zbog bolje igre u drugih 45. minuta.

Zaslužili smo gol za 1:1, mnogo smo bolje odigrali u drugom poluvremenu. Rizikovali smo ali smo stigli do boda, koji nas drži u igri za nokaut fazu. Nadamo se pobjedi nad Kosta Rikom i prolasku dalje.’ rekao je Filkrug, igrač Verdera iz Bremena.

Njemačka će 1. decembra igrati sa Kosta Rikom, gdje će tražiti pobjedu. Međutim, mnogo toga zavisi i od duela Španije i Japana jer bod i jednima i drugima garantuje prolaz dalje, u slučaju da Njemačka opravda ulogu favorita.