Odigrana 4 meča Cvajte

10
80
Odigrana su sva četiri meča subotnjeg programa 26. kola druge njemačke lige.

Na Vanovia Ruhrst stadionu, domaći Bohum je bio ubjedljiv protiv Hajdenhajma i slavio rezultatom 3:0.

Već u 11. minutu na semaforu je pisalo 1:0. Sores je iz slobodnog udarca nabacio loptu na peterac, gdje je najviši u skoku bio Losil i glavom sproveo loptu u mrežu.

Igrao se 34. minut kada je Osei-Tutu iskoristio lošu reakciju odbrambenih igrača gostiju, prihvatio poklon-loptu u protivničkom šesnaestercu i između četiri igrača Hajdenhajma poslao precizan udarac po zemlji u desnu stranu gola nemoćnog Milera.

Konačan rezultat postignut je u 64. minutu kada je nakon dodavanja Zulja ispred protivničkog golmana sam izbio Ganvoula i loptu plasirao u desni donji ugao, ispod golmanovih ruku.

Kao domaćin slavila je i ekipa AUE, koja je savladala Sandhausen sa 3:1.

Tok meča je određen već u 4. minutu kada je Dajkmejer napravio start za najstrožiju kaznu i dobio direktan crveni karton. Siguran sa bijele tačke bio je Nazarov i svoj tim doveo u prednost od 1:0. To je ujedno bio i rezultat prvih 45 minuta.

U nastavku, mreža gostiju se zatresla još dva puta. U 64. minutu, Kriger je sa peterca glavom sproveo loptu u mrežu. Prethodno je odlično sa desne strane centrirao Štraus.

Pobjednik je bio riješen u 69. minutu, kada je poslije kornera najviši u skoku bio Kakutalua i uz lošu reakciju golmana Fraisla, glavom pogodio mrežu za 3:0.

Do kraja meča, viđen je još počasni pogodak gostiju. U 80. minutu Bija je, nakon katastrofalne greške poslednje linije domaćina, sproveo loptu u mrežu.

Ovom pobjedom, AUE je trenutno zauzeo 5. mjesto na tabeli Cvajte sa 37. osvojenih bodova.

Ekipa Regenzburga je u poslednjim trenucima meča uspjela da na svom terenu isčupa bod u meču protiv Holsten Kila. Rezultat je bio 2:2.

Na samom otvaranju meča, već u 3. minutu utakmice gosti su poveli sa 1:0. Nakon kornera najspretniji u šesnaestercu bio je Jej-Sung Li i sproveo loptu u mrežu.

Na sledeći gol se čekalo do 58. minuta i opet su ga postigli gostujući igrači. Strijelac je bio Porat nakon “kobalice” u šesnaestercu domaćina. Odigrana je prekrasna akcija koja se viđa samo na malom fudbalu.

Domaćin se probudio u 75. minutu kada je preko Stolcera rezultat smanjen na 1:2, da bi u drugom minutu sudijske nadoknade. Nakon dosuđenog jedanaesterca koji je realizovao Albers, a koji je ušao u drugom poluvremenu, Regenzburg je uspio da izbjegne poraz.

Na kraju, Karsrue je kao domaćin upisao tri boda protiv ekipe Darmštada. Rezultat je bio 2:0. Prvi gol je viđen u 66. minutu, a strijelac je bio Hofman. Pobjeda Karlsruea je osigurana tek u poslednjim trenucima meča kada je konačnih 2:0 postavio Vaniček.

Odigrana su sve 4 meca bez prisusustva publike, a timovi su imali pravo na po pet izmjena.

26. kolo druge njemačke lige biće kompletirano u nedelju kada se sastaju:

Arminija Bilefild – Osnabrik
Grojte Firt – Hamburger
St. Pauli – Nirnberg
Vahen – Štutgart

Svi mečevi počinju u 13:30 časova i nalaze se u Meridianovoj standard i uživo ponudi.