Olimpijakos šokirao "Vila Park", Fiorentina nosi prednost u Belgiju

Fudbaleri Olimpijakosa napravili su veliko iznenađenje pošto su u prvoj utakmici polufinala Lige konferencija sa 4:2 savladali Aston Vilu.

Grčki tim time je otvorio vrata finala koje će imati prilike da ovjeri za sedam dana.

El Kabi je sa dva gola, u 16. i 29. minutu, doveo goste u prednost od 2:0, da bi Votkins do kraja poluvremena smanjio.

REGISTRUJTE SE uz promo kod SPORT i prva doza bonusa dolazi odmah nakon toga!

U nastavku je Vila preko Dijabija u 52. minutu poravnala, ali je Olimpijakos trećim golom El Kabija i pogotkom Hezea stigao do ogromnih 4:2.

Mogla je Aston Vila da smanji, ali je Daglas Luiz promašio penal u finišu.

Fiorentina je uspjela da savlada Briž u Firenci sa 3:2.

Sotil je pogodio u petom za 1:0, Vanaken poravnao u 17. minutu iz penala, da bi Beloti u 37. vratio prednost “ljubičastima”.

Ipak i pored toga što su igrali sa destoricom (isključen Onjadika), Tijago je u 63. pogodio za 2:2.

Ipak, pobjedu domaćinu donio je Nzola u 91. mintuu meča.